Sanat Terapisi
Aile Danışmanı - Sanat Terapisti - Sabahat YAZICI

Sanat Terapisi

Sanat Terapisi, sanatın farkındalık kazandırma süreciyle terapinin iyileştirme sürecinin birleşmesinden oluşan muhteşem bir ekoldür.
Cenabı ALLAH cc kainatı büyük bir sanatla yaratmıştır.Bir yaprağın yeşili bir denizin mavisi bir kuşun kanadının rengi dünyanın en güzel boyalarıda birleşse asla elde edilemez.
Güneşin doğuşu bulutların ahengi yıldızların gecemizi aydınlatan parlaklığı dağların omuz omuza verişi nehirlerin tefekkürle süzülerek akması hep aynı sanatla yaradılmıştır.
Bize düşen ise tüm bunlardan aldığımız ilhamla iç dünyamıza yolculuk yapmak kendimizle ve yaşadıklarımızla yüzleşmek ve terapiyle bu süreci iyileştirici hale getirmektir.
Sanat Terapisi 1950 li yıllarda Amerikalı terapistlerin mağaralardaki resimleri incelerken ortaya çıkardığı bir metod gibi görünsede aslında Osmanlı zamanında bizzat şifahanelerde su müzik ve ney sesiyle iyileştirme yöntemi olarak kullanılmıştır.
Sanat terapisinde müzikten resimden danstan ebrudan dramadan özetle sanatın pek çok dalından destek alınır.
Bazen sorunlarımızla yada geçmişimizle yüzleşmekten kaçınırız.Bu bize ağır gelir ve görmezden geliriz.Sorunlar yüzleşmeyince çözülmez aksine daha çok içinden çıkılmaz bir hal alır.Sanat Terapisi tam burda devreye girer.
İç dünyamıza yaptığımız yolculukta duygularımızı renklerle boyalarla kağıda dökerken özgür oluruz.Bu hal bize iyi gelir.sanat terapisinde çıkan eserin nasıl olduğunun çok önemi yoktur. Esas olan o eserin yapım sürecinde bize kazandırdıklarıdır.Geçmişimizle yüzleşiriz geçmişimizi onarıp yüklerimizden kurtulup kendimize yeni başlangıçlar yaparız.ilişklierimiz güçlenir.Bakış açımız zenginleşir.Problem çözme becerisi kazanırız.Manevi olarak ruhumuza iyi gelir.
Sözün özü kendimize bir iyilik yapalım ve sanat terapisiyle tanışalım. Sanat Terapisi farkındalık atölyelerimizle biz herzaman yanınızdayız İnşaallah.
Hayatımızı bir nakış gibi işlememiz duasıyla...
Psikolog
Sabahat Yazıcı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kudret karahan çelikay     0000-00-00 Ben sayın sabahat yazıcı ile iç dünyama yolculuk yapmıştım çok güzel ve faydalı olmuştu kesinlikle herkesin katılmasını şiddetle tavdiye ediyorum .
Kudret karahan çelikay     0000-00-00 Ben sayın sabahat yazıcı ile iç dünyama yolculuk yapmıştım çok güzel ve faydalı olmuştu kesinlikle herkesin katılmasını şiddetle tavdiye ediyorum .
Ayşe baktır     0000-00-00 İnsan boş durursa atıl olur İşleyen demir parlar mesabesinden Gayretli olup faydalı olmalı ve kendimizide Mutlu etmeliyiz böylece .sanatla ilgide bir şubedir
Menşure duras     0000-00-00 Menşure duras canım benim ağzına sağlık yüreğine sağlık yazını okudum çok beğendim allah yolunu açık etsin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Super Mario Run Android İçin Yayınlandı!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!
Dolar Düşüyor mu? Yükseliyor mu? Son Rakamlar!